HAYATIMIZIN KAPTANI OLMAK


Sizce bir insanın olumlu düşünmek yerine sürekli olumsuzu düşünme nedeni nedir? Odak neden hep olabilecek en kötü senaryodadır?

Ben bazen bunu yaptığımı farkettiğimde hemen şöyle diyorum: "Nero (Bu benim egoma taktığım isim :) ), iyi, güzel, hoş ta, sen neden şimdi durduk yere doğmamış çocuğa mektup yazdın ki? Mutsuz ettin de kendini noldu şimdi?" derim. Kur hayalini gitsin yaw..Ne kurcalıyorsun gelmiş, geçmiş, gelecek vs..Sonra başlarım en güzel senaryoları kafamda oynatmaya..Çünkü o güzelim zihnimiz, bilinçaltımız çok şükür ki gerçek ve hayali ayırt edemiyor :) Hayal ettiğiniz herşeyi gerçek zannediyor ve onu o an yaşıyormuşsunuz gibi hisler veriyor size..Geçmişteki kötü bir anıya gittiğinizde, içinizin ilk günkü gibi acımasının nedeni de bu..Çünkü beyin onu o an yaşadığını sanıyor :)Zaten, sizin hükmettiğiniz bir şeyin, sizin istemediğiniz şeyi yapmasının mümkünatı var mı? Yok..

E o zaman, odağımızı niye olumsuza yönlendirelim ki? Hayal etmemin, istediğim bir şeyi olmuş gibi düşünmenin ve hissetmenin bize ne gibi bir zararı olabilir ki? Hee, o caanım EGO'nuz size "Kızım/oğlum delirdin herhalde sen, çık şu hayal dünyasından, kafayı yiyeceksin" diyecektir.. (Hemen bir önceki yazımı (EGO'yu) hatırlayın burdan :) )

Çok şükür ki biz onun EGO olduğunu artık biliyoruz ve onu ikna etmeyi de öğrendik :) Tekrar hatırlamak isterseniz buyrun buraya..

Hemen onu susturuyoruz ve hayalimize, istediğimize odaklanıyoruz.

Formül çok basit:

  • Hayal et, vizyonla ve olmasını istediğin şey olduğunda nasıl hissedeceksin, ona odaklan

  • Hayal ederken olumsuz hiçbir kelime ya da düşünceyi aklına getirme çünkü bilinçaltımız malesef negatif kalıpları idrak edemiyor. Kilo almak istemiyorum derseniz, o istemiyorum kelimesini idrak edemediğinden, istiyorum diye kaydeder :) "Kilolarımdan özgürleşiyorum" deyin ya da "... kilodayım ve çok sağlıklıyım" deyin..Çok kolay, ne var ki bunu demekte?

  • O durum gerçekleşmiş gibi sevin, mutlu ol, dibine kadar tüm duyularınla hisset, Beynini kandır :) ) O senin tekelinde..

  • EGO'nu sustur, ikna et

  • Kendini akışa bırak..Sonra da Evren istediğin şeyi hoop getirsin hayatına..

Unutmayın! Dümen sizde..Dümen, zihniniz, düşünceleriniz,odağınız..Siz nereye çevirirseniz o gemi oraya gidecek..Başka yolu yok bunun :)

Bu kadar :)


116 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kişisel Gelişimin Önündeki Tuzaklar - Sabotajcı/4

Bugün sabotajcımızın sevilen bir huyundan bahsedelim. SABOTAJCININ HUYU 4: Aslında ne kadar öcü gibi görünen bu sabotajcının aslında sizi ne kadar sevdiğini bir bilseniz. Aslında en yakın dostunuz ken